Nowości dla nauczycieli kwiecień 2023
Przedstawiamy propozycje dla nauczycieli.
Bardzo głodna gąsiennica – Eric Carle.
Ta niepozorna gąsienica zabiera maluchy w podróż kulinarną. To pierwsza książka edukacyjna, dzięki której maluch pozna dni tygodnia, nauczy się liczyć owoce i zdobędzie wiedzę o cyklu rozwojowym motyla.
Chodzą słuchy czyli Ćwiczenia usprawniające percepcję słuchową dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej – Anna Tońska-Szyfelbein.
Książka polecana wszystkim, którzy borykają się z błędami w czytaniu i pisaniu oraz mają problemy z nauką wynikające z zaburzonych funkcji słuchowych.
Dydaktyka matematyki – Piotr Zarzycki.
Książka ta jest pierwszą częścią podręcznika dotyczącego dydaktyki matematyki. Treść dotyczy podstawowych zagadnień, z którymi powinien zapoznać się przyszły nauczyciel matematyki (cele, metody, zasady, teorie nauczania itp.). Każdy rozdział składa się z tzw. części teoretycznej, serii ćwiczeń, zagadnień do dyskusji oraz spis literatury dotyczący omawianego zagadnienia
Język i komunikacja : wprowadzenie dla pedagogów – Anna Wileczek.
Książka zawiera podstawy wiedzy o języku polskim oraz najważniejszych cechach współczesnej polszczyzny. Prezentuje najważniejsze kategorie językowe (język i jego specjalizacje, dzięki mowy, znaczenie w języku, zagadnienia składniowe, jakość, kultura i etyka słowa w dydaktyce, nowoczesne tendencje w komunikacji edukacyjnej, norma językowa, błędy językowe, kryteria poprawności językowej i inne)
W książce Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę znajdziemy proste zabawy związane z liczeniem – w pojedynkę i w grupie – z wykorzystaniem tego, co można znaleźć podczas spaceru, a więc szyszek, kamieni czy patyków oraz innych elementów ożywionej i nieożywionej przyrody i krajobrazu, które mamy wokół
Logopedia wieku rozwojowego – Odowska-Szlachcic Bożenna
Publikacja ma charakter specjalistycznego, praktycznego przewodnika po wybranych zagadnieniach z kluczowych dyscyplin naukowych pokrewnych logopedii, takich jak medycyna okołoporodowa, neonatologia, foniatria, ortodoncja, neuropediatria oraz psychologia rozwojowa i kliniczna. Ułatwia zrozumienie istoty opóźnień i zaburzeń w różnych obszarach funkcjonowania dziecka w odniesieniu do rozwoju mowy i języka.
Programowanie w języku C++ – Bogusław Cyganek.
Książka uczy programowania poprzez: prowadzenie czytelników od prostych technik z nowoczesnym C++ i Biblioteką Standardową do bardziej zaawansowanych metod obiektowych i funkcji językowych, diagramów UML oraz wzorców projektowych, jak również metodyk projektowania oprogramowania… To niezbędna publikacja dla wszystkich, którzy stawiają pierwsze kroki w nauce programowania z użyciem nowoczesnego języka C++.
Rusz głową! Gimnastyka mózgu dla dzieci – Anne Lene Johnsen
Rusz głową to inspirujący przewodnik po dziecięcym mózgu i kolejnych etapach jego rozwoju. Książka zawiera ćwiczenia stymulujące poszczególne obszary mózgu, między innymi te, które odpowiadają za logiczne myślenie, analizowanie informacji, liczenie, czytanie, komunikowanie się, kreatywność. Autorka podaje także wskazówki dotyczące diety, ruchu, zabawek czy miejsca do pracy. Książka jest kierowana do dzieci w wieku 5-11 lat i rodziców chcących rozpoznać indywidualny potencjał swojego dziecka i wspomóc jego dojrzewanie intelektualne