Nowości psychologiczne (11.2023)

Zdjęcie okładki książki : Ilustrowany słownik uczuć, emocji i stanów". Na brzegach górnej i dolnej części okładki pokazane sylwetki młodzieży prezentujące różne emocje. W centralnej części tytuł.

Ilustrowany słownik uczuć, emocji i stanów zawiera 51 haseł opracowanych tak, aby pokazać uczucia i stany emocjonalne w ciekawy sposób i w różnych kontekstach.

Zdjęcie okładki książki "O poronieniu, żałobie i ukojeniu". Białe tło okładki, w środkowej części na jasno zielonym nieregularnym tle - tytuł. U góry nazwisko autora.

„To opowieść o stracie ciąży, stracie dziecka, stracie siebie jako rodzica. Czytelnika prowadzą osobiste, szczere historie, dzięki którym przekonujemy się jak wiele łączy kobiety i mężczyzn, którzy straty doświadczyli…oraz jak różnie można ją przeżywać.

Zdjęcie okładki książki "Neuronauka społeczna". Na białym tle widać zachodzące na siebie czarne kółka. W środkowej części czerwonymi literami tytuł książki.

Celem tej książki jest przybliżenie Czytelnikom neuronalnych podstaw aktywności społecznej człowieka i innych zwierząt. Podręcznik zapewnia podstawową wiedzę niezbędną do zrozumienia psychologicznych, neuronalnych, hormonalnych, komórkowych mechanizmów leżących u podstaw procesów społecznych: samotność, empatia, teoria umysłu, zaufanie i współpraca.

Zdjęcie okładki książki "Neuroróżnorodne". Na szarym tle dużymi białymi literami tytuł,

Przełomowa książka o doświadczeniu neuroodmiennych kobiet. Jak żyć w świecie skrojonym nie na naszą miarę ma na celu wzmocnienie kobiet, które mają głębokie poczucie tego, że są „inne”, lecz do tej pory nie wiedziały, że związane jest to z ich neuroodmiennością.

Zdjęcie okładki książki "Play therapy". Na pierwszym planie na dywanie widoczna kobieta z dziewczynką - bawią się. Powyżej nazwisko autora i tytuł.

101 kreatywnych pomysłów na nawiązanie więzi, rozładowanie napięcia, oswajanie lęków i nie tylko! Jaki jest najlepszy sposób, aby dzieci budowały relacje z innymi ludźmi i światem wokół siebie? Zabawa!
W tej książce znajdziesz inspirujące przykłady aktywności, które pozwolą rodzicom dzieci w wieku od 3 do 9 lat odblokować terapeutyczne korzyści płynące z zabawy.

Zdjęcie okładki książki "Relacje w świecie wysoko wrażliwych". Różowe tło, na pierwszym planie widoczne kolorowe kwiaty, powyżej zielonymi literami napisany tytuł powyżej jeszcze nazwiska autorów.

Wszystko, co w życiu najlepsze i najgorsze, spotyka nas – wysoko wrażliwych – od innych ludzi. Bez interakcji międzyludzkich nie sposób bowiem funkcjonować. Czy wiesz jednak, jak odnaleźć się w kontaktach z drugim człowiekiem, kiedy jesteś osobą wysoko wrażliwą? Co zrobić, by poczuć się komfortowo w tworzonych relacjach?

Dziesięć niezwykłych rozmów Ewy Ewart, które przełamują temat tabu, jakim jest śmierć. Ze swoimi rozmówcami rozmawia o życiu po życiu, reinkarnacji, śpiączce, śmierci klinicznej, psychodelikach, snach, hipnozie i podróżach poza ciało, a także o trudnych tematach samobójstwa i śmierci dzieci.