Nowości dla czytelników (12.2023)

Zdjęcie okładki książki "Wniebowzięte". Na pierwszym planie widać ustawione stewardessy na tle samolotu.

Wniebowzięte. O stewardesach w PRL-u – Anna Sulińska Stewardesy pracujące w Polskich Liniach Lotniczych LOT w czasach PRL-u przez lata milczały. Niedoceniane, często pomijane w historii polskiego lotnictwa opowiadają, jak naprawdę wyglądało ich życie. Mówią o marzeniach, wolności, samodzielności i o cenie, jaką musiały za nie zapłacić.

Zdjęcie okładki książki "Jesteś spokojem" autorstwa Pauliny Młynarskiej. Na żółtym tle po prawej stronie postać kobiety stojącej na jednej nodze, uśmiechniętej, po lewej stronie dużymi literami nazwisko autora, poniżej już mniejszymi tytuł książki.

Jesteś spokojem – Paulina Młynarska

Paulina Młynarska na własnym przykładzie opisuje, jak radzić sobie ze stresem i problemami. Mówi o swoich własnych, autentycznych i niestety traumatycznych wydarzeniach z przeszłości oraz tłumaczy, jak sobie z nimi poradziła. Jej sekretem na spokój jest joga. Autorka książki radzi, jak wieść szczęśliwe życie i nie dać się wszechogarniającej gonitwie.

Zdjęcie okładki książki "Zima w Przytulnej". Na tle padającego śniegu widać kobietę ubraną na biało trzymającą w rękach zawieszkę serduszko.

Zima w Przytulnej – Katarzyna Michalak

Gdy wydaje się, że już wszystko zostało wyjaśnione, pojawiają się zupełnie nowe tajemnice. Co wydarzyło się w życiu Ariela, że stracił nadzieję i wiarę w miłość? Kim jest Adam? Gdzie co jakiś czas znika dziadek Tosiek?

Zdjęcie okładki książki pt. "Motyl i skrzypce". Na dole okładki widać baraki, nad nimi po prawej postać kobiety w zimowym płaszczu patrząca na mężczyznę. Obok tytuł książki.

Motyl i skrzypce – Kristy Cambron

Kiedy najbliższa osoba skazuje cię na śmierć w Auschwitz
Dramatyczna historia o sile kobiet i miłości. Adele von Bron, utalentowana skrzypaczka, poświęciła wszystko, żeby ratować ostatnich wiedeńskich Żydów. Kiedy na polecenie własnego ojca, wysokiego rangą generała Trzeciej Rzeszy, trafiła do obozu w Auschwitz, jej piękny świat legł w gruzach. Przerażającą codziennością stały się głód, strach i cierpienie.

Rozdzieliła nas wojna

Sierpień 1939 roku był piękny- nadmorskie kurorty, takie jak Jurata, Chałupy czy Jastarnia tętniły życiem. Tylko niemiecki Sopot wydawał się nieco opustoszały, cichy, jakby nie już wiedział i zamarł w oczekiwaniu nieuchronnego… Wrześniowy świt w jednej chwili zmienia ich losy, Pierwsze dni wojny są jedynie zapowiedzią nadchodzących lat, pełnych mroku i strachu,

Zdjęcie okładki książki "Zrost" autorstwa Roberta Małeckiego. Na pierwszym planie widać wodę i odbijającą się w niej roślinność. U góry nazwisko autora , poniżej tytuł książki.

Zrost – Robert Małecki

Komisarz Bernard Gross powraca! Czy śmierć przerwie zmowę milczenia? W jeziorze niedaleko Chełmży komisarz Gross znajduje ciało starszego człowieka. Nieszczęśliwy wypadek, samobójstwo, a może jednak morderstwo? By wyjaśnić sprawę, policjant zagłębia się w przeszłość ofiary. Szybko przekonuje się, że historia zmarłego mężczyzny skrywa w sobie mrok

Cudowne lata – Perrin Valerie

Mam na imię Virginie. Dzisiaj z trojga przyjaciół, Niny, Adriena i Etienne’a, rozmawia ze mną już tylko Adrien…Rok 1986. Adrien Bobin, Étienne Beaulieu i Nina Beau chodzą do tej samej klasy szkoły podstawowej. Początkowo łączy ich przypadkowa zbieżność ‒ nazwiska całej trójki zaczynają się na literę „B” i w szkole zawsze wyczytywani są jedno po drugim. Wkrótce jednak stają się nierozłączni także poza szkołą.